İnternetten Para Kazanmanın 5 Etkili Yolu - BilgiMaks

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyicileri devre dışı bırakarak bizi destekleyebilirsiniz.

Reklam engelleyicinizin pasif olduğundan emin olun. Daha fazla bilgi

- okuma süresi
Mutluluğun kaynağı tamamen para ile sağlanamaz. Fakat geçmişten günümüze bir referans olarak ele alırsak hayatın önemli bir parçasıdır. Ekonomi devletlerin kalkınmalarında ve siyasi rollerinde önemli bir etkendir. Ekonomi ayrıca devletler arası güçtür. Ekonomik savaşlar her zaman topyekün savaşlardan daha ağır sonuçlar doğurmaktadır.

Her yaşayan canlı belli bir ölçüde temel ihtiyaçlarını karşılamak zorundadır. Geçmişten var olduğumuz güne bakarsak ekonomiler teknoloji temelli ölçütlere ulaşmıştır. Bugün bir yazılım devi sizin ürettiğiniz kumaşı belli bir mekanik unsurların programlanması ile kat'bekat seviyede üretimin seri bir bant haline dönüşmesini sağlayabilir.
* Esas olarak internetin çıkışı belli bir alanın büyük ölçeklerde büyümesine yol açmıştır.
* İnternet bir gelir kapısı olarak çokça fazla fırsat sunuyor.
* İşin bağlamına göre profesyonel (yazılım, web tasarım, kodlama, web master), standart (blog, içerik üreticisi) ve eğlence amaçlı olarak internetten faydalanılabilir.

Temel olarak daha çok içerik üretim kısmında yer alan kullanıcılara değinmek istiyoruz.

1. Blog yazarı veya içerik üreticisi olmak
Blog yazmak daha çok bir hobi aracı olarak görülür. Başlangıçta önerimizde bu doğrultudadır. Bir an önce para kazanmak hevesiyle kalitesiz içerikler yazmak uygun olmaz. Blog yazarak para kazanmanın yada iyi paralar kazanmanın en önemli noktası özgün olmak ve kalite üretmektir. Ayrıca içerik üretmek kolay para kazanmak anlamına gelmiyor. Büyük uğraşlarla yapılan her bir emek sonunda sermayeye dönüşme yolunda en büyük zaferdir. 
En önemli unsurlardan bir tanesi de bilgi birikimi ve tecrübedir. Kolay kazanımlarla elde edilemez fakat emekle, azimle yapılabilir.

Bilgi/beceri + Emek + Özgünlük = Kaliteli İçerik


Bilgiden çok uzmanlık alanı olan bir kişi bu alanda çalışmalar yapmalıdır. Düzenli ve sürekli yazmak için uzman olduğunuz bir konu seçmeniz en doğru olanıdır. 
Bunun yanında popüler olan veya popülerlik derecesi artmakta olan konular üzerine yazmak gerekir.

İnternetten siteler nasıl para kazanır?
İnternet siteleri çoğu zaman yayınladıkları reklamlar üzerinden para kazanırlar. Bununla ilgili oldukça çok reklam platformları bulunmaktadır. Büyük firmalar ve siteler en çok Google reklam şirketlerini tercih etmektedirler. Adsense reklamları, reklam verenler ve yayıncılar için sıkça tercih edilir.

satıs ortaklıgı

2. Makale Yazarı Olmak Yada Hazır Makale Satmak
Genelde büyük siteler veya birden çok bloğu olan, site yöneticilerinin içerik üretmek için verimli zamanı yoktur. Daha çok sitenin bakımı ve teknik sorunları ile ilgilenmek zorunda olan yöneticiler makale yazma kısmındaki boşluğu başka yazarlar eliyle doldururlar.

Bunun gibi nedenlerden dolayı birçok sitenin makale yazarına ihtiyacı vardır. Genel olarak siteler kendi yazar sistemini kurarlar. Makale yazarak para kazanmak çokta zor bir iş değildir. Önemli olan belli bir bilgi birikimi ve sürekliliğin sağlanması esaslarıdır. Onun içindir ki evde oturup her hangi bir konuda makale yazabilir ve daha sonra bunu satabilirsiniz.


Hazır makale satmak fikrine gelince, internette onlarca hazır makale alan site bulunmaktadır. Yapmanız gereken şey bu sitelere üye olmak ve içerik üretip kazanmaya başlamak.


Makalemi yazdım, satmak istiyorum. Makale başına ne kadar ücret alırım?
Bu konuda tam olarak açık seçik bir bilgi vermek doğru olmayabilir. Neden olarak makale yazmanın belli başlı şartları vardır;

 • İçeriğin uzunluğu.
 • Yazım ve noktalama kuralları.
 • Düzen, tonlama ve başlık metni.
 • Hangi konuda bir makale yazıldığı.
 • Bilimsel yada akademik bir içerik olması.
 • Araştırma ve incelemeye dayalı makale yazmak.
 • Yada belli bir uzmanlık gerektiren, uzman makale olması.
 • Belli bir kısımda uzman görüşünü belirten makale yazmak.
Genellikle yetenekli ve başarılı yazarlar 1000 kelime başına 100 - 150 lira para alırlar. Bunun dışında bu tür başarılı yazarlar ekstra ödemeler alırlar. Haftalık olarak sistem içerisindeki döngüde haftanın yazarı gibi ödüller alırlar. 
Normal bir içerik için, 1000 kelime başına size 20 - 25 lira ödeme yapabilirler.

Peki sistemin faydaları nelerdir?
* Araştırmaya ve incelemeye teşvik etmek.
* Bilgi ve tecrübe edinmek.
* Alışılmışın dışında motor öğrenmeyi sağlamak.
* Bilgi paylaşımı ve karşılıklı olarak etkileşim sağlamak.
* Öğrenmeye katkı sağlamak.
* Bilgiye erişimi kolaylaştırmak.3. Sosyal Medya Araçları İle Gelir Elde Etmek
Sosyal Medya günümüzde oldukça ilgi çeken bir platform haline gelmiştir. İnsanlar içerisinde çoğunlukla Facebook, Twitter, İnstagram (vb.) gibi sosyal medya araçları eğlence ve vakit geçirmek amacıyla kullanılır. Sosyal medyanın eğlenceli bir araç olması dışında iyi bir sanal pazar özelliği vardır. Bu nedenledir ki bir çok kişi sosyal medyayı para kazanmak adına kullanıyor. 


4. Youtube İle Para Kazanmak
Sosyal platformlardan bir tanesi olan Youtube, dünya çapında popüler olan 2005'te kurulmuş bir video barındırma sitesidir. Youtube da video izlemek eğlencelidir. Ayrıca popüler kanallar video yükleyerek para kazanırlar. Youtube yüklediğiniz videolardaki reklamlardan para kazanabilirsiniz. Peki bunu biliyor muydunuz?

Youtube ortamında belli kurallar vardır. Youtube gibi bir oluşum tabiki özgün içerikleri önemsemektedir. Para kazanmak istiyorsanız kendi videolarınızı yüklemeniz ve telif haklarına dikkat etmeniz gerekir.

Youtube internetten para kazanmak için iyi bir seçenek, İş Ortaklığı Programı ile bu deneyimi yaşayabilirsiniz.

Eskiden Youtube ile para kazanmak daha kolaydı fakat Youtube'nin kaliteli içerik yapan kanallara önem vermesiyle birlikte para kazanmak zorlaştı. İş ortaklığı başvurusu zorlaşmış olsa da belli kriterleri sağlayan kullanıcılar için başvuru yolu açıktır.

YouTube İş Ortağı Programı'na genel bakış
16 Ocak 2018'de YouTube İş Ortağı Programına başvuracaklar için yeni güncellenen uygunluk koşulları getirildi.Bir kanalın incelemeye alınması için şartlar;
* Son 12 ay içerisinde 4000 saat izlenme süresi.
* Bin abone sayısına ulaşmış olmak şartı.
İçerik üreticiler, youtube videolarından yayınlanan reklamlardan para kazanırlar. Ayrıca YouTube Premium abonelerinin izlediği videolardan para kazanırlar. 

5. Affiliate Marketing (satış ortaklığı) İle Para Kazanmak
İnternet teknolojisinin hızlı bir gelişim aşamasından sonra e-ticaret denilen sanal alışveriş platformları ortaya çıkmıştır. İnternetin getirisi en yüksek, kullanım alanları ve faydalarının fazlaca olduğu e pazarlama alanlarının stratejilerinden biriside "satışın satışının kârı" şeklinde tanımlayabileceğimiz satış ortaklığıdır.


Genişleyen ağ ekonomileri ile birlikte artık düşük arzın yerine hem arz hem talep yönünde ağırlıklı bir dijital ekonomiler ile karşı karşıya kaldık.
Her alanda değişen piyasa ekonomisi artık eskisinden de farklı daha büyük kitlere hitap eder hale gelmiştir. Bireyin özgürlüğünü kısıtlamayan ve her alanda özgürce tüketim yapmasına olanak verecek şekilde bir platformun bulunduğu sanal pazarlardır. Rekabetin güçlü olduğu ticaret ortamının risk faktörleri oldukça fazladır. İnternet ortamında alışveriş yaparken öngördüğümüz en çok etken o ortamın ne kadar güvenilir olduğu ile alakalıdır. Örümcek ağı diyebileceğimiz İnternet, 21. yy da bilgiye ulaşmakta en önemli bir araç haline gelmiştir. 

90'lı yıllardan sonra kullanılmaya başlayan ve teknolojinin hızlı gelişimden etkilenerek 2000'li yıllarda artmaya devam eden İnternet, ilk zamanlarda bilgi edinmek ve posta göndermek için kullanılmaktaydı. Teknolojinin gelişme göstermesiyle birlikte mobil kullanımda fazlaca bir artış oldu. İnsanlar artık sanal ortamda ve İnternet'te daha fazla zaman geçirmeye başladı. İnternet artık kaçınılmaz bir gereksinime dönüştü. Hal böyle olunca büyük firmalar artık projelerini internet ortamına taşımaya başladı. Klasik pazarlama yöntemleri bir kenara bırakılarak, daha fazla müşteriye daha kısa sürede ulaşma stratejileri geliştirilmeye başlandı. Bu etkin değişimler farklı pazarlama yöntemlerini de ortaya çıkarmış oldu. Satış ortaklığı denilen, satışın satışının kârı dediğim yöntem ile şirketler kendilerine ücretli ortaklar buldu. 


Kazanç Tüyoları
Satış ortaklığı riski olmayan yatırıma gerek duyulmayan bir para kazanma yöntemidir. Burada önemli olan küçük veya orta ölçekli de olsa bir kitleye sahip olmanızdır. Ayrıca alıcıyı o ürünü almaya ikna etmeli ve alıcının maksimum faydayı elde etmesini sağlamalısınız. Bu sayede alıcıyı sürekli bir müşteri haline getirmiş olabilirsiniz. 

 • Sabırlı ve işinin iyi yapan bir iş ahlakı edinmelisiniz. 
 • Kazanç arttırmak yolunda işinize odaklanmayı deneyin.
 • Planlamalar yapmanız önemlidir.
 • Satmak istediğiniz ürünler hakkında açıklayıcı metinler hazırlayın.
 • Blog kurarak ürünlerin tanıtımını yapabilirsiniz.
 • Reklamı her zaman arka planda tutarak tanıtımınızı yapın.
 • İlgi çekici daha ziyade reklam olmaktan çok ikna edici içerikler ile tanıtım yapın.

Satış Ortaklığına Nasıl Başlanır?
Türkiye'de bu alanda uzun zamandır bu işi sürdüren işinde başarılı hizmet sunan siteler mevcut. Güvenilir ve tanınmış olduğuna ikna olduğunuz siteye ilk öncelik üye olarak başlayabilirsiniz. Güvenilir olmayan ve büyük çabalar harcanan bir sitede emeğin heba edilmesi hiç hoş değildir. O yüzden satış ortaklığına ilk adımda tercihin iyi yapılması önem arz etmektedir. Kimi durumlarda satışlardan alacağınız komisyonların yüksek olması sizi o siteye çekebilir. Fakat belirtmek gerekir ki devamlı çalışabilir bir ortaklık seçmeniz en doğru olandır. Burada seçici olmak önemlidir. Daha önce bu işi yapmış olanlara danışmanız da fayda vardır. Forum sitelerinden çok doğru olamamakla birlikte bilgi edinebilirsiniz.
Tecrübe edindiğiniz taktirde diğer alanlarda hangi ortaklık size uygun olacaktır bunun kararını verebilirsiniz. 

Üye olduktan ve üyeliğiniz kabul edildikten sonra seçtiğiniz ürünleri satma için ilk adımlarınızı atmış olacaksınız. Daha sonra ürüne ait link (referans içeren linklerdir) veya takip kodu ile ürünü satmaya başlarsınız. Sizin referansınız ile bir alıcı ürünü satın alırsa komisyon oranına bağlı olarak ücret hesabınıza yansıtılır. Kendi sitenizden veya sosyal hesaplarınızdan ne kadar yönlendirmeyi başarılı yaparsanız yani yapılan her referanslı satış ile size belli bir komisyon ödenir. Sitenizin olması daha iyi olacaktır. Yazmış olduğunuz tanıtımlar makaleler ile vermiş olduğunuz linkler insanları almaya ikna edecektir.

Aşağıda bazı komisyon oranlarını görebilirsiniz.

İnternetten Para Kazanmanın 5 Etkili Yolu

Mutluluğun kaynağı tamamen para ile sağlanamaz. Fakat geçmişten günümüze bir referans olarak ele alırsak hayatın önemli bir parçasıdır. Ekonomi devletlerin kalkınmalarında ve siyasi rollerinde önemli bir etkendir. Ekonomi ayrıca devletler arası güçtür. Ekonomik savaşlar her zaman topyekün savaşlardan daha ağır sonuçlar doğurmaktadır.

Her yaşayan canlı belli bir ölçüde temel ihtiyaçlarını karşılamak zorundadır. Geçmişten var olduğumuz güne bakarsak ekonomiler teknoloji temelli ölçütlere ulaşmıştır. Bugün bir yazılım devi sizin ürettiğiniz kumaşı belli bir mekanik unsurların programlanması ile kat'bekat seviyede üretimin seri bir bant haline dönüşmesini sağlayabilir.
* Esas olarak internetin çıkışı belli bir alanın büyük ölçeklerde büyümesine yol açmıştır.
* İnternet bir gelir kapısı olarak çokça fazla fırsat sunuyor.
* İşin bağlamına göre profesyonel (yazılım, web tasarım, kodlama, web master), standart (blog, içerik üreticisi) ve eğlence amaçlı olarak internetten faydalanılabilir.

Temel olarak daha çok içerik üretim kısmında yer alan kullanıcılara değinmek istiyoruz.

1. Blog yazarı veya içerik üreticisi olmak
Blog yazmak daha çok bir hobi aracı olarak görülür. Başlangıçta önerimizde bu doğrultudadır. Bir an önce para kazanmak hevesiyle kalitesiz içerikler yazmak uygun olmaz. Blog yazarak para kazanmanın yada iyi paralar kazanmanın en önemli noktası özgün olmak ve kalite üretmektir. Ayrıca içerik üretmek kolay para kazanmak anlamına gelmiyor. Büyük uğraşlarla yapılan her bir emek sonunda sermayeye dönüşme yolunda en büyük zaferdir. 
En önemli unsurlardan bir tanesi de bilgi birikimi ve tecrübedir. Kolay kazanımlarla elde edilemez fakat emekle, azimle yapılabilir.

Bilgi/beceri + Emek + Özgünlük = Kaliteli İçerik


Bilgiden çok uzmanlık alanı olan bir kişi bu alanda çalışmalar yapmalıdır. Düzenli ve sürekli yazmak için uzman olduğunuz bir konu seçmeniz en doğru olanıdır. 
Bunun yanında popüler olan veya popülerlik derecesi artmakta olan konular üzerine yazmak gerekir.

İnternetten siteler nasıl para kazanır?
İnternet siteleri çoğu zaman yayınladıkları reklamlar üzerinden para kazanırlar. Bununla ilgili oldukça çok reklam platformları bulunmaktadır. Büyük firmalar ve siteler en çok Google reklam şirketlerini tercih etmektedirler. Adsense reklamları, reklam verenler ve yayıncılar için sıkça tercih edilir.

satıs ortaklıgı

2. Makale Yazarı Olmak Yada Hazır Makale Satmak
Genelde büyük siteler veya birden çok bloğu olan, site yöneticilerinin içerik üretmek için verimli zamanı yoktur. Daha çok sitenin bakımı ve teknik sorunları ile ilgilenmek zorunda olan yöneticiler makale yazma kısmındaki boşluğu başka yazarlar eliyle doldururlar.

Bunun gibi nedenlerden dolayı birçok sitenin makale yazarına ihtiyacı vardır. Genel olarak siteler kendi yazar sistemini kurarlar. Makale yazarak para kazanmak çokta zor bir iş değildir. Önemli olan belli bir bilgi birikimi ve sürekliliğin sağlanması esaslarıdır. Onun içindir ki evde oturup her hangi bir konuda makale yazabilir ve daha sonra bunu satabilirsiniz.


Hazır makale satmak fikrine gelince, internette onlarca hazır makale alan site bulunmaktadır. Yapmanız gereken şey bu sitelere üye olmak ve içerik üretip kazanmaya başlamak.


Makalemi yazdım, satmak istiyorum. Makale başına ne kadar ücret alırım?
Bu konuda tam olarak açık seçik bir bilgi vermek doğru olmayabilir. Neden olarak makale yazmanın belli başlı şartları vardır;

 • İçeriğin uzunluğu.
 • Yazım ve noktalama kuralları.
 • Düzen, tonlama ve başlık metni.
 • Hangi konuda bir makale yazıldığı.
 • Bilimsel yada akademik bir içerik olması.
 • Araştırma ve incelemeye dayalı makale yazmak.
 • Yada belli bir uzmanlık gerektiren, uzman makale olması.
 • Belli bir kısımda uzman görüşünü belirten makale yazmak.
Genellikle yetenekli ve başarılı yazarlar 1000 kelime başına 100 - 150 lira para alırlar. Bunun dışında bu tür başarılı yazarlar ekstra ödemeler alırlar. Haftalık olarak sistem içerisindeki döngüde haftanın yazarı gibi ödüller alırlar. 
Normal bir içerik için, 1000 kelime başına size 20 - 25 lira ödeme yapabilirler.

Peki sistemin faydaları nelerdir?
* Araştırmaya ve incelemeye teşvik etmek.
* Bilgi ve tecrübe edinmek.
* Alışılmışın dışında motor öğrenmeyi sağlamak.
* Bilgi paylaşımı ve karşılıklı olarak etkileşim sağlamak.
* Öğrenmeye katkı sağlamak.
* Bilgiye erişimi kolaylaştırmak.3. Sosyal Medya Araçları İle Gelir Elde Etmek
Sosyal Medya günümüzde oldukça ilgi çeken bir platform haline gelmiştir. İnsanlar içerisinde çoğunlukla Facebook, Twitter, İnstagram (vb.) gibi sosyal medya araçları eğlence ve vakit geçirmek amacıyla kullanılır. Sosyal medyanın eğlenceli bir araç olması dışında iyi bir sanal pazar özelliği vardır. Bu nedenledir ki bir çok kişi sosyal medyayı para kazanmak adına kullanıyor. 


4. Youtube İle Para Kazanmak
Sosyal platformlardan bir tanesi olan Youtube, dünya çapında popüler olan 2005'te kurulmuş bir video barındırma sitesidir. Youtube da video izlemek eğlencelidir. Ayrıca popüler kanallar video yükleyerek para kazanırlar. Youtube yüklediğiniz videolardaki reklamlardan para kazanabilirsiniz. Peki bunu biliyor muydunuz?

Youtube ortamında belli kurallar vardır. Youtube gibi bir oluşum tabiki özgün içerikleri önemsemektedir. Para kazanmak istiyorsanız kendi videolarınızı yüklemeniz ve telif haklarına dikkat etmeniz gerekir.

Youtube internetten para kazanmak için iyi bir seçenek, İş Ortaklığı Programı ile bu deneyimi yaşayabilirsiniz.

Eskiden Youtube ile para kazanmak daha kolaydı fakat Youtube'nin kaliteli içerik yapan kanallara önem vermesiyle birlikte para kazanmak zorlaştı. İş ortaklığı başvurusu zorlaşmış olsa da belli kriterleri sağlayan kullanıcılar için başvuru yolu açıktır.

YouTube İş Ortağı Programı'na genel bakış
16 Ocak 2018'de YouTube İş Ortağı Programına başvuracaklar için yeni güncellenen uygunluk koşulları getirildi.Bir kanalın incelemeye alınması için şartlar;
* Son 12 ay içerisinde 4000 saat izlenme süresi.
* Bin abone sayısına ulaşmış olmak şartı.
İçerik üreticiler, youtube videolarından yayınlanan reklamlardan para kazanırlar. Ayrıca YouTube Premium abonelerinin izlediği videolardan para kazanırlar. 

5. Affiliate Marketing (satış ortaklığı) İle Para Kazanmak
İnternet teknolojisinin hızlı bir gelişim aşamasından sonra e-ticaret denilen sanal alışveriş platformları ortaya çıkmıştır. İnternetin getirisi en yüksek, kullanım alanları ve faydalarının fazlaca olduğu e pazarlama alanlarının stratejilerinden biriside "satışın satışının kârı" şeklinde tanımlayabileceğimiz satış ortaklığıdır.


Genişleyen ağ ekonomileri ile birlikte artık düşük arzın yerine hem arz hem talep yönünde ağırlıklı bir dijital ekonomiler ile karşı karşıya kaldık.
Her alanda değişen piyasa ekonomisi artık eskisinden de farklı daha büyük kitlere hitap eder hale gelmiştir. Bireyin özgürlüğünü kısıtlamayan ve her alanda özgürce tüketim yapmasına olanak verecek şekilde bir platformun bulunduğu sanal pazarlardır. Rekabetin güçlü olduğu ticaret ortamının risk faktörleri oldukça fazladır. İnternet ortamında alışveriş yaparken öngördüğümüz en çok etken o ortamın ne kadar güvenilir olduğu ile alakalıdır. Örümcek ağı diyebileceğimiz İnternet, 21. yy da bilgiye ulaşmakta en önemli bir araç haline gelmiştir. 

90'lı yıllardan sonra kullanılmaya başlayan ve teknolojinin hızlı gelişimden etkilenerek 2000'li yıllarda artmaya devam eden İnternet, ilk zamanlarda bilgi edinmek ve posta göndermek için kullanılmaktaydı. Teknolojinin gelişme göstermesiyle birlikte mobil kullanımda fazlaca bir artış oldu. İnsanlar artık sanal ortamda ve İnternet'te daha fazla zaman geçirmeye başladı. İnternet artık kaçınılmaz bir gereksinime dönüştü. Hal böyle olunca büyük firmalar artık projelerini internet ortamına taşımaya başladı. Klasik pazarlama yöntemleri bir kenara bırakılarak, daha fazla müşteriye daha kısa sürede ulaşma stratejileri geliştirilmeye başlandı. Bu etkin değişimler farklı pazarlama yöntemlerini de ortaya çıkarmış oldu. Satış ortaklığı denilen, satışın satışının kârı dediğim yöntem ile şirketler kendilerine ücretli ortaklar buldu. 


Kazanç Tüyoları
Satış ortaklığı riski olmayan yatırıma gerek duyulmayan bir para kazanma yöntemidir. Burada önemli olan küçük veya orta ölçekli de olsa bir kitleye sahip olmanızdır. Ayrıca alıcıyı o ürünü almaya ikna etmeli ve alıcının maksimum faydayı elde etmesini sağlamalısınız. Bu sayede alıcıyı sürekli bir müşteri haline getirmiş olabilirsiniz. 

 • Sabırlı ve işinin iyi yapan bir iş ahlakı edinmelisiniz. 
 • Kazanç arttırmak yolunda işinize odaklanmayı deneyin.
 • Planlamalar yapmanız önemlidir.
 • Satmak istediğiniz ürünler hakkında açıklayıcı metinler hazırlayın.
 • Blog kurarak ürünlerin tanıtımını yapabilirsiniz.
 • Reklamı her zaman arka planda tutarak tanıtımınızı yapın.
 • İlgi çekici daha ziyade reklam olmaktan çok ikna edici içerikler ile tanıtım yapın.

Satış Ortaklığına Nasıl Başlanır?
Türkiye'de bu alanda uzun zamandır bu işi sürdüren işinde başarılı hizmet sunan siteler mevcut. Güvenilir ve tanınmış olduğuna ikna olduğunuz siteye ilk öncelik üye olarak başlayabilirsiniz. Güvenilir olmayan ve büyük çabalar harcanan bir sitede emeğin heba edilmesi hiç hoş değildir. O yüzden satış ortaklığına ilk adımda tercihin iyi yapılması önem arz etmektedir. Kimi durumlarda satışlardan alacağınız komisyonların yüksek olması sizi o siteye çekebilir. Fakat belirtmek gerekir ki devamlı çalışabilir bir ortaklık seçmeniz en doğru olandır. Burada seçici olmak önemlidir. Daha önce bu işi yapmış olanlara danışmanız da fayda vardır. Forum sitelerinden çok doğru olamamakla birlikte bilgi edinebilirsiniz.
Tecrübe edindiğiniz taktirde diğer alanlarda hangi ortaklık size uygun olacaktır bunun kararını verebilirsiniz. 

Üye olduktan ve üyeliğiniz kabul edildikten sonra seçtiğiniz ürünleri satma için ilk adımlarınızı atmış olacaksınız. Daha sonra ürüne ait link (referans içeren linklerdir) veya takip kodu ile ürünü satmaya başlarsınız. Sizin referansınız ile bir alıcı ürünü satın alırsa komisyon oranına bağlı olarak ücret hesabınıza yansıtılır. Kendi sitenizden veya sosyal hesaplarınızdan ne kadar yönlendirmeyi başarılı yaparsanız yani yapılan her referanslı satış ile size belli bir komisyon ödenir. Sitenizin olması daha iyi olacaktır. Yazmış olduğunuz tanıtımlar makaleler ile vermiş olduğunuz linkler insanları almaya ikna edecektir.

Aşağıda bazı komisyon oranlarını görebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Abone Olun

Bildirimler

Disqus Logo