Web Sitesinin İçeriği Nasıl Olmalı? - BilgiMaks

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyicileri devre dışı bırakarak bizi destekleyebilirsiniz.

Reklam engelleyicinizin pasif olduğundan emin olun. Daha fazla bilgi

- okuma süresi

Web Sitesinin İçeriği Nasıl Olmalı?

Sitemizde içerik yazarken dikkat etmemiz gereken bazı noktalar var. Bunlara kısaca maddeler halinde değineceğiz.

Sitemizde şu 8 maddeye önem vermemiz gerekiyor.1. Kalite
2. Amaç
3. Uygunluk
4. Özgünlük
5. Hedef kitle
6. Dizayn
7. Sadelik
8. Görsellik

1. Kalite, en başta gelen kurallardan birisidir. Her ne işte olursa olsun kalite ve güven olmazsa olmaz şarttır. Siz ne kadar kaliteli bir hizmet sağlar iseniz insanların size dönüşüde o kadar fazla olacaktır. Kaliteli bir sitede kaliteli bir içerik üretmek sadece bu koşulu sağlamakla olmaz. Diğer koşullarda öemlidir.


2. Amaç, sitemizde yazmamızı istediğimiz yazılar öncelikle amacına uygun olmalıdır.
Sitenizin bir misyonu ve vizyonu olmalıdır ki, bu sayede amacına uygun yazılar üretebilesiniz.


3. Uygunluk, sitenizin içereği sizin sitenizi kurarken hedeflediğiniz amaca uygun olmalıdır. Siteye giren ilk kişinin dikkat ettiği yer başlık ve ana sayfa yazılarıdır. Bu yüzden sitede yazılanlar ile site şablonu yanı teması uygun olması gerekir.


4. Özgünlük, eğer baştan aşağı güzel bir site sahibi olmak istiyorsanız özgün olmak zorundasınız. Sitenizin trafiği bu sayede de artmış olacaktır. Dikkat edilmesi gerek husus kopyala yapıştır mantığından sıyrılmak olmalıdır. Çünkü var olan bir yazıyı stenize eklemek sizi üst sıralara taşımaz. 


5. Hedef kitle, yazılarımızı yazarken kendimize bir hedef kitle belirleyerek yazmak daha mantıklı olacaktır. Çünkü her konu herkesin dikkatını çekmeyebilir. Belli bir alana yönelik yazmak her halukârda size avantaj sağlayabilir.


6. Dizayn, sitenizi temasından başlayarak her alanında uygun bir dizayna sahip olması gerekir. Hedef kitleye ulaşabilmek için sitede yer alan menülerin durdukları noktalar çok önemlidir. Hem kişiyi yormamak adına hemde göze hitap etmesi için menu kısmının ulaşılabilir olması gerekir.


7. Sadelik, az öncede bahsettiğimiz gibi hem göze hitap etmeli hemde gözü yormamalıdır. İçeriğin aşırı reklamlardan arınmış olması gerekir ki bunun sonucunda ziyaretcinin sitede daha çok kalmasının sağlanması gerekir.
Yazıdan çok reklam olması demek sitenin kullanışsız olması demektir. O yüzden reklam alanları iyi belirlenmeli ve aşırı reklam eklemekten kaçınılmalıdır.8. Görsellik, sitemiz her ne kadar sade olması gereksede sitemizde içerik oluşturduktan sonra görseller ilede süslememiz gerekir. Görsel oldukça hem göz yorulmaz hemde sade bir yazıdan kurtulmuş oluruz. Sitede yazıyı okuyan birinin sıkılmaması gerekir ki bunuda görseller ile sağlayabiliriz. Fakat dikkat edilmesi gereken nokta hiçbir zaman aşırı görsele. aşırı reklama yer vermemektir. Yazı görsele oranla bir tık daha fazla olmalıdır.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Abone Olun

Bildirimler

Disqus Logo